LHR-M18MA-PMS-603
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Contrinex LHR-M18MA-PMS-603
MODEL LHR-M18MA-PMS-603
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Key Features
  • Miniature Design: With a diameter of only 18mm, the LHR-M18MA-PMS-603 is ideal for applications where space is limited.
  • Long Operating Distance: Capable of detecting objects at distances up to 600mm, ensuring versatility in various applications.
Applications
Benefits
Recently Viewed
#2080779
TBWOODS 536.34.3232 HUCO-FLEX B 10MM -10MM
Brand HUCO Products
Model 536.34.3232
Free shipping
#2938868
MagPowr LGBB24A115S2 BRK GLBL SZ B FAN THRU SH
Brand MagPowr
Model LGBB24A115S2
Click for 10% off