Contrinex DW-AS-607-M12-069 AC/DC INDUCTIVE SENSORS AC/DC 12mm Threaded Barrel Shielded N.O. 2-wire AC/DC
MODEL DW-AS-607-M12-069
Prices are subject to change
Select Quantity
Typically Ships in: 5 days
Returnable:No
Inductive Sensors The Contrinex DW-AS-607-M12-069 is a state-of-the-art AC/DC inductive sensor designed for reliable object detection in industrial automation applications. With a compact 12mm threaded barrel and shielded design, this sensor is engineered to deliver exceptional performance in diverse operational environments.
Key Features
| Compact Design | Features a 12mm threaded barrel, allowing for easy integration into tight spaces. |
|---|---|
Applications
|---|---|
Benefits
Contrinex DW-AV-621-C5-276 RECTANGULAR INDUCTIVE SENSORS SUB-MINIATURE 5mm Width Rectangular* Ext Range NPN N.O. 3-wire DC
| Brand | Contrinex Sensors |
| Model | DW-AV-621-C5-276 |
Each
Each
Belden DUJ-SS2500x1250K Double Universal Joint 11.063 inch long 2.495 inch wide 1/4 x 1/8 inch keyway Stainless Steel 3/8-16x1/2 set screw
| Brand | Belden |
| Model | DUJ-SS2500x1250K |
Call for pricing
Not available
| Brand | Climax Metal |
| Model | C200E-493 |
MagPowr HEB2502M0012 HEB-250 Pneumatic Brake
| Brand | MagPowr |
| Model | HEB2502M0012 |
Click for 10% off