4326-14M-85
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 4326-14M-85 HTB Tiger Timing Belt features a 14mm pitch, 4326mm pitch length, and 85mm width. Constructed with neoprene rubber and aramid tension cords for high load capacity. Engineered for positive-engagement industrial drives requiring precise synchronization.
MODEL 4326-14M-85
each
Contact supplier for technical support on: 973 227 4904
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Belt Length4326 mm
Pitch Code14M
Width85 mm