2590PLT14M125
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 2590PLT14M125 Platinum RPC Timing Belt features a reduced-pitch curvilinear profile for high-torque synchronous drives. With 14mm pitch, 2590mm pitch length, and 125mm width, it delivers precise power transmission in industrial applications.