14MXT-2660-90
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Timken Belts (Carlisle) 14MXT-2660-90 Panther XT Belt. 14mm pitch synchronous belt. Pitch length: 2660mm. Width: 90mm. Number of teeth: 190. Formerly sold as Carlisle. Manufactured to ISO 9001:2015 standards.
MODEL 14MXT-2660-90
Number of Teeth
190
Pitch
14mm
Pitch Length
2660mm
Width
90mm