We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial B64, Claas
MODEL B64
Bando
$12.56
Jason Industrial
$18.38
Gates Rubber
$16.82
Call to confirm
MasterDrive
$14.30
Contact supplier for technical support on: 973 227 4904
$18.38 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
cogged
No
depth
7/16"
depth (per rib)
7/16"
Length
64"
MFG Belt P/N
S1228
number ribs
1
outside length
67"
section
B
top width
21/32"
top width (per rib)
21/32"
See all of our B Section V-Belts
| Specifications |
| Top Width | 21/32 in |
|---|---|
| Thickness | 13/32 in |
| Inside Length | 64 in |
SKU: 1992919
Great product
The belt looked great , fast shipping,great product,great communication also
Read moreSKU: 2003134
Exact same part
Great prices and fast shipping on a new HTB Jason/Megadyne belt. Exact replacement part.
Read moreSKU: 1998145
Jason belts
I had the Belts next day and they appear to be extremely high quality. These belts are a little more pliable then other brands and i assume they will be quite.
Read more| Brand | Antaira |
| Model | IMP-100A-M |
| Brand | Saginaw Control |
| Model | SCE-30H3012LP |
| Brand | Hydraulic Technologies |
| Model | 9120A |
| Brand | NTN Bearing |
| Model | 6804LLU |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | NS735W |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | 014021527 |
| Brand | Bestorq |
| Model | 378K8 |
SKU: 1992919
Great product
The belt looked great , fast shipping,great product,great communication also
Read moreSKU: 2003134
Exact same part
Great prices and fast shipping on a new HTB Jason/Megadyne belt. Exact replacement part.
Read moreSKU: 1998145
Jason belts
I had the Belts next day and they appear to be extremely high quality. These belts are a little more pliable then other brands and i assume they will be quite.
Read moreItem must be unused.
Item must be in it's original package.
Restocking, shipping and handling fees may apply to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/