MODEL HBL3000C195GY
Contact supplier for technical support on: jruvalcaba@hubbell.c
Prices are subject to change
Select Quantity(10 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 36
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
EU RoHS indicator
Contact Manufacturer
Length
19.5 in
Material
Steel
Style
Precut
Metal Raceway, 19.5" Cover, HBL3000 Series, Gray
- Easily mounts on walls or bench tops
- Full line of large, single channel, two piece metal raceway
- Large single channel base for power or datacom cables
Product Details
General
| Color | Gray |
| EU RoHS Indicator | Contact Manufacturer |
| Item Type | HBL3000 Series |
| Material | Steel |
| Series | HBL3000 |
| Style | Precut |
| Type | Cover Only |
| UPC | 783585215068 |
Dimensions
| Length | 19.5 in |
Certifications and Compliance
| Industry Standard(s) |
Logistics
| Carton Quantity | 10 |
SKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read moreSKU: 1100550
Not bad
Read moreSKU: 5018609
Thank you for carrying hubble and wiremold
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read more| Brand | E-T-A |
| Model | 8340-T120-K1T1-ALH126-12A |
| Brand | Jason Industrial |
| Model | 4103-0025-328 |
| Brand | Consolidated Bearings |
| Model | 15 X 42 X 8 MM |