S1R10FFCVRBRS
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL S1R10FFCVRBRS
Returnable: See conditions
Application
10" Fire-Rated Poke-Through Series
Cable entry
Threaded Hubs
Color
Brass
Cover type
Furniture Feed
Finish type
Brushed Brass Plated Cover
Item type
10" Fire-Rated Poke-Through Component
Screw Mount
Number of outlets
(2) 1" & (2) 2" Threaded Hub Multi-Service
Style
Cover Flanges
Type
10 in Recessed Rated Poke Through Covers
Fire Rated Poke Throughs, Recessed 10" Series, Furniture Feed Cover Assembly, Brushed Brass Plated
  • (2) 2" Low Voltage Hubs and (2) 1" Line Voltage Hubs, (2) 1” to ¾” Reducers Provided