We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
22651 Fold-up Set Bike Tool Series
MODEL 22651
This product has a minimum order quantity of (6 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 847-994-8550
$8.28 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(6 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Eklind Tool Company Eklind 22651
UPC: 037516226518 | UNSPSC: 27111700 | GTIN:
Hand Tools > Fastening Hand Tools > Hex/Torx Drivers & Keys > Hex & Torx Key Sets
Eklind Key Set, Series: Bike Tool, Measurement System: Metric, 5 Piece, 4 to 6 mm Hex, Fold-Up Handle, Alloy Steel, Black Oxide
Features:
- High quality, industrial grade, professional tools
- Heat treated for optimum strength and ductility for safety
- Finished with Eklind black finish to resist rust
- Fold-up sets include a variety of popular sizes in one convenient handle to keep you from losing individual keys
- Fold a key out to a right angle to get maximum leverage
- Fold a key out completely to operate like a screwdriver
- Eklind Classic steel fold-up sets are compact to fit most easily in your pocket
Specs:
| Handle Type | Fold-Up |
|---|---|
| Hex Size Range | 4 to 6 mm |
| Measurement System | Metric |
| Material | Alloy Steel |
| Finish | Black Oxide |
| Number of Pieces | 5 |
| Series | Bike Tool |
Packaging:
| Length | 5.88 in |
|---|---|
| Width | 2.88 in |
| Height | 1.09 in |
| Brand | RAB Lighting |
| Model | EXB1-3/4 |
| Brand | Drillco |
| Model | 710A058 |
| Brand | Flowtrend |
| Model | GX80000334 |
| Brand | AttaBox |
| Model | COPC432 |
| Brand | SpillTech |
| Model | PREM810 |
| Brand | Schunk |
| Model | 76611 |
Item must be unused.
Item must be in it's original package.
15% Restocking, shipping and handling fees may applied to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/