FXF64QT/PC2
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
RAB FXF64QT/PC2 FX Arm Triple 64 CFL floodlight delivers 64 watts and 4,800 lumens with an efficacy of 67 LPW. This fixture operates at 277V and includes a compact fluorescent lamp, high power factor ballast, and photocell. The bronze finish provides durability for outdoor applications.
MODEL FXF64QT/PC2
BRAND
each
UPC
Contact supplier for technical support on: 888-722-1000
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
277V
0.3A
Driver
Electronic QT
Finish
Bronze
Hours
12000
Input Wattage
72
Lamp Info
Triple 64W