14MXT-994-125
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Timken Belts (Carlisle) 14MXT-994-125 Panther XT Belt. 14mm pitch synchronous belt. Pitch length: 994mm. Width: 125mm. Number of teeth: 71. Formerly sold as Carlisle. Manufactured to ISO 9001:2015 standards.
MODEL 14MXT-994-125
Number of Teeth
71
Pitch
14mm
Pitch Length
994mm
Width
125mm