LM100150175OP
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
IKO Bearing LM100150175OP Open Type Linear Bushing, Metric Series, 100 mm Inside Diameter, 150 mm Outside Diameter, High Carbon Steel Made, High Carbon Steel Retainer, Without Seal
Open Type Linear Bushing, Metric Series, 100 mm Inside Diameter, 150 mm Outside Diameter, High Carbon Steel Made, High Carbon Steel Retainer, Without Seal
MODEL LM100150175OP
BRAND
SKU
864010
each
Contact supplier for technical support on: 562 941 1019
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Body Material
High Carbon Steel
Dynamic Load Capacity
15300 N
I.D.
100 mm
Length
175 mm
O.D.
150 mm