P44-8MPT-50
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Timken Belts (Carlisle) P44-8MPT-50 Panther Belt. 8mm pitch synchronous belt. Pitch length: 44mm. Width: 50mm. Number of teeth: 6. Formerly sold as Carlisle. Manufactured to ISO 9001:2015 standards.