S1R10CVRNKL
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL S1R10CVRNKL
Accessory type
10 in Round Recessed Cover
Color
Nickel
Construction
Fabricated
Construction material main
10 Meunt
Finish type
Satin Nickel Plated Cover
Industry Standard(s)
cULus Listed, Meets ADA Standards, UL 514A Listed
Material
Aluminum
Material - mounting hardware
Mounting Hardware Included
Style
Covers
Type
10 in Recessed Rated Poke Through Covers
Fire Rated Poke Throughs, Recessed 10" Series, Recessed Cover Assembly, Satin Nickel Plated