408-8MS-85
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 408-8MS-85 RPP Silver timing belt features an 8mm pitch, 408mm pitch length, and 85mm width. The Rubber Parabolic Profile (RPP) design provides smooth, quiet operation and high torque capacity for precision industrial drives.